Przed zakupem kota

Główna testerka na blogu, czyli o ragach słów kilka

Jaki jest ragdoll? Ogólne informacje każdy może sobie wygooglować, więc pewnie Ameryki nie odkryję, ale zamiast suchych standardów rasy, chcę wam opowiedzieć o tej rasie z punktu widzenia właściciela.

DSC04342

  1. Ragdoll to kot, który potrzebuje towarzystwa człowieka- zdecydowanie tak jest. Jest to towarzysz, który będzie przy was gdziekolwiek się nie ruszycie. Robicie porządki w szafie? Rag zrobi je z wami. Sprzątacie łazienkę lub wstawiacie pranie? Biała chmurka z ciekawością będzie się przyglądała waszym poczynaniom. Wracając z pracy możecie być pewni, że raguś przyjdzie wam na powitanie, gdy tylko usłyszy klucz w zamku. To bardzo kochający i przywiązujący się do właściciela kot- nieważne gdzie, ważne, że razem z ukochanym człowiekiem. W nocy na pewno będzie spał z wami w łóżku, jeśli tylko mu na to pozwolicie. To jednym słowem mała, biała przylepa.20160319_134905
  2. Niskopodłogowiec- zdecydowanie jest to cecha, która jest u kotów rzadko spotykana. Wybierając ragdolla kierowałam się także tym kryterium. Dianę musiałam nauczyć wchodzenia na drapak o wysokości 110cm, ponieważ na początku nie umiała. Teraz gdyby chciała weszłaby wszędzie, ale … nie chce jej się.
  3. Flegmatyk- tak spokojnego kota jeszcze nigdy nie znałam. Jak już wspomniałam wyżej, wskakiwać jej się na stoły i krzesła nie chce. Większość dnia spędza na kimaniu na kanapie, drapaku albo w koszyku. Aktywna jest zazwyczaj rano i wieczorem, wtedy bawi się po mniej więcej godzinie, no i towarzyszy w tym co się robi.
  4. Jako kot półdługowłosy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie jest ona jednak skomplikowana. Ja czeszę Dianę 1x dziennie. Jest to forma naszych pieszczot. Zarówno ona to lubi, jak i ja, bo bardzo lubię spędzać z nią czas.
  5. Przyjaciel wszystkich- kotka bardzo szybko łapie kontakt z osobami, które nas odwiedzają. Nie lubi co prawda głośnych krzyków, ale to wynika z tego, że żyje z dwoma spokojnymi dwunogami na codzień więc po prostu tego nie zna. Ma DSC04371przyjacielską naturę i naprawdę łatwo i szybko dogadała się z naszymi świnkami morskimi i codziennie rano robi obchód inwentarza, przesiadując w ich klatce.
  6. Idealna synchronizacja z planem dnia- ragdoll jest aktywny, gdy my jesteśmy aktywni. Śpi w nocy, wstaje rano. Całkowicie dopasowauje się trybu życia swego właściciela i jest mu bezgranicznie oddany.
  7. Cechą charakterystyczną jest zwisanie na rękach opiekuna. Gdy kot już nam zaufa w 100% (a pamiętajmy, w przypadku kotów trzeba sobie na to zapracować!), wtedy brany na ręce wygodnie się układa i wprost przelewa przez nie. To wyraz błogości i symbiozy z opiekunem.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s