Higiena · Testujemy

Benek Super Naturalny

Po denerwującym nas swoim noszeniem się żwirku drewnianym Cat’s Best Eko Plus, o którym pisałam wcześniej, przyszedł czas na zmiany. Wiele godzin spędziłam
na stronach interentowych szukając opinii o noszeniu się, pochłanianiu zapachu itp. Tak naprawdę przy każdym żwirku były opinie negatywne, jak i pozytywne, tak więc zdecydowałam się na bentonit i na wersję jedną z tańszych, bo jeśli okazałby się okej, to po co przepłacać?

Niewątpliwą zaletą jest właśnie cena. 10l kosztuje około 19 zł. Takie opakowanie wystarcza na 3-4 tygodnie.

Żwirek zbryla się  ładnie, ale trzeba pamiętać, by poziom żwirku w kuwecie oscylował w granicach 6 cm, bo jeśli będzie go mniej, łatwo zacznie nam się robić błotko na dnie kuwety, albo będzie gorzej się zbrylał.

Faktycznie przy kocie długowłosym żwirek nie roznosi się poza kuwetę.335007_naturalny_10l_022014_1 Odwieczny problem żwirku w każdym zakamarku domu został rozwiązany. Może to dzięki temu, że ziarenka są dość ciężkie i duże- od 2 do 5 mm wielkości. Żwirek w zasadzie nie ma zapachu, jest szary.

Największą wadą żwirku jest pylenie. Pyli gdy go sypiemy do kuwety, a także gdy mamy kota, który intensywnie kopie. To w sumie jego jedyna wada, ale jeśli macie kuwetę zakrytą, to myślę, że jest ona na tyle ważna, że dyskwalifikuje Benka naturalnego jako wasz wybór.

Pamiętajcie też, że żwirku bentonitowego nie wolno spuszczać w toalecie!

Diana nie miała probemu z akceptacją nowego żwirku. Bardzo ją intrygował i spędziła w kuwecie sporo czasu na rozpoznaniu co to takiego. Do dziś ma tak, że jak tylko usłyszy, ze dosypuję żwirku, błyskawicznie materializuje się w łazience i świeży żwirek od razu testuje 😀

Nasza ocena to 4/5 serduszek ze względu na pylenie. W porównaniu do drewnianych cudów, jesteśmy bardzo zadowoleni!

♥♥♥♥

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s