Testujemy

Trixie Fresh Flow Deluxe- automat na wodę

Wszyscy wiedzą, jak ważne jest by nasz kot pobierał odpowiednią ilość wody, zwłaszcza, jeśli podstawą żywienia jest sucha karma. Koty bowiem pobierają wodę z pożywienia. No, a sucha karma jest… sucha, więc nie dostarcza kotu cennego napoju. Wiedząc o tym postanowiłam kupić automatyczne poidło, tzw. fontannę.

Wybór nie był łatwy, bo rynek oferuje wiele modeli i naprawdę ciężko się zdecydować. Nie ukrywam, że dość duże znaczenie miała też cena tego przedmiotu. Spędziłam więc kilka dni na wertowaniu opinii o poszczególnych automatach. W końcu wybór padł na automat firmy Trixie. Na jego korzyść przemawiał też fakt, że akurat była na niego promocja.

Poidło w całości wykonane jest z tworzywa sztucznego. Do wyboru mamy kolor beżowy lub czarny. Poidło ma pojemność 3 litrów, co jest wystarczające przy jednym kocie, jednak przy większej ilości zalecałabym poszukać 5 l, bądź po prostu będziecie zmuszeni dolewać częściej wody. W zestawie dostajemy filtr, pompę.

IMG_0885

U nas fontanna stoi na dywanie, więc pracuje dość cicho, choć zdarza się, że wydaje dziwne dźwięki, jakby źle zassała wodę. Trzeba wtedy wyłączyć poidło i włączyć ponownie. Zbiorniczek 3 l wystarcza Dianie na 6-7 dni. Po tym czasie resztkę wody wylewam i czyszczę poidełko. Niektóre zakamarki są dość trudne do czyszczenia i po 2 miesiącach użytkowania widoczny był osad z kamienia. Kwasek cytrynowy poradził sobie z tym znakomicie.

Poidło ma tylko jedną opcję pompowania wody. Strumień spływa po ściance do dużej misy. Nie ma możliwości regulacji wielkości strumienia.

Plusem natomiast jest to, że bez problemu można dostać do niego pompę, w razie gdyby obecna się popsuła.IMG_0881

Rzecz najważniejsza: reakcja kota. Początkowo Diana nie wiedziała do czego służy fontanna. Podchodziła, oglądała wąchała, wkładała łapki i… nic. Stopniowo wołalam ją do pojemnika, moczyłam swój palce, podtykałam pod nos i gdy lizała, chwaliłam, i znów mokry palec i tak aż załapała. Nauczyła się dość szybko. Teraz sama chętnie korzysta z poidła w ciągu dnia i nocy. Jest to ulubiona miska i na zwykłą nawet nie chce już patrzeć. Zawsze też pilnuje, gdy co sobotę znika do czyszczenia, żeby na pewno wróciła na swoje miejsce 😀 Jestem bardzo zadowolona z zakupu, bo dzięki tej fontannie, mój kot wypija prawidłowe ilości wody (od 30-50 ml na kilogram masy ciała kota) i jestem choć trochę spokojniejsza jeśli chodzi o zdrowie nerek Dianki.

Kupicie na zooplus. Cena regularna 149,80 zł (poidło, pompa, filtry).

♥♥♥♥♥

Reklamy

Jedna myśl na temat “Trixie Fresh Flow Deluxe- automat na wodę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s